Benefiční večer Nadačního fondu IBD – Comfort 2011

Benefiční večer Nadačního fondu IBD – Comfort 2011

Nadační fond IBD-Comfort byl založen v roce 2008 a jeho posláním je financovat vědecké a výzkumné projekty a podporovat nové léčebné a diagnostické postupy u pacientů, kteří mají chronická zánětlivá onemocnění střev – Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu. Hlavním cílem této akce bylo získat finanční prostředky k uskutečnění a monitoraci efektu nové léčebné metody transplantace krvetvorné kmenové buňky, která je určena pacientům s nejzávažnějšími formami onemocnění.

V rámci večera vystoupil houslový virtuoz Pavel Šporcl v doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského. V jejich podání zazněly například skladby Antonína Dvořáka, Henryka Wieniawského nebo Astora Piazzoly. Ve druhé části večera jsme mohli obdivovat umění jedné z nejvýznamnějších českých hereček, paní Hany Maciuchové, která přednesla několik básní od současných českých básníků.

Na závěr benefičního večera se uskutečnila dražba obrazů akademického malíře Zdeňka Buriana a rovněž takto získané finance jsou věnovány ve prospěch nadačního fondu. Večer byl zakončen neformální diskusí v průběhu rautu a ochutnávky vín.

Benefiční večer splnil svůj hlavní cíl: získat finanční prostředky určené na výzkum nemocných se střevními záněty a především na projekt transplantace krvetvorné kmenové buňky. Celková suma poskytnutá účastníky večera dosáhla 202 tisíc korun. Velmi si vážíme velkorysosti a snahy pomoci pacientům s Crohnovou chorobou, pro které neexistuje v současné době jiné řešení, než nové a perspektivní léčebné postupy. Děkujeme všem, kteří přispěli na lékařský výzkum.

Prof. MUDr. Milan Lukáš,CSc.

předseda správní rady nadačního fondu IBD-Comfort

Další benefiční večery

Benefiční večer Nadačního fondu IBD – Comfort 2017

Nadační fond IBD-Comfort uspořádal dne 18. prosince 2018 benefiční večer ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Hlavním bodem programu bylo vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Večerem provázel Vladimír Vlach. Hosté mohli ochutnat speciality restaurantu U Tří housliček a vína…


Benefiční večer Nadačního fondu IBD – Comfort 2018

Nadační fond IBD-Comfort uspořádal dne 5. listopadu 2018 benefiční večer ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Hlavním bodem programu bylo vystoupení hudebně literárního seskupení HAMAVE a sólisty opery Národního divadla Vratislava Kříže. Večerem provázel Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSC. a MUDr….


Benefiční večer Nadačního fondu IBD – Comfort 2023

Letošní benefiční večer NF IBD Comfort připadl na pondělí 13. listopadu. Opět jsme se sešli v reprezentativních prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Po úvodním slově pana profesora Milana Lukáše byla oficiálně představena nová členka správní rady, a to MUDr. Karin Černá,…